Japonský jednobřitý hoblík Kanna YOITARIKI – 42mm

Kód: 6573
Novinka
Značka: YOITARIKI
399 Kč 329,75 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
24.6.2024
Možnosti doručení

Japonský dřevěný hoblík Hira Kanna 平 鉋 od značky YOITARIKI 与板利器 – základní rovný hoblík pro základní opracování dřeva. Je osazen kaleným želízkem z uhlíkové oceli o šířce 42 mm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

yoitariki_logo_regals

YOITARIKI 与板利器 výrobce tradičního japonského nářadí a nástrojů používané pro precizní řemeslnickou práci. Ucelené produktové řady s vysokou přidanou hodnotou činí z této značky jednu z nejoblíbenějších v celém Japonsku. Vyrábí tradiční i modernizované truhlářské nástroje.

Kvalitní japonský hoblík typu Hira Kanna 平 鉋 pro běžné truhlářské práce. Hoblíky typu Kanna mají velice jednoduché zpracování. Čepel je vyrobena z kvalitní japonské laminované dvouvrstvé oceli a před prvním použitím je jí třeba poklepem kladiva napasovat do těla hoblíku, čímž si zároveň nastavíte velikost hobliny odebíraného materiálu. Pokud chcete třísku ztenčit, stačí udeřit do těla hoblíku. Tloušťka třísky a jemnost povrchu vychází z osobního nastavení želízka.

Kanna 鉋 – je název pro japonský hoblík. Tento typ hoblíků se od západních liší v několika zásadních ohledech. První, čeho si všimnete, je jejich elegantní jednoduchost: většina těchto hoblíků má kvádrovitá těla z japonského dubu. Želízka jsou na svém místě zaklíněna čepem na odlamování třísek a namísto mechanických zařízení se želízko nastavuje poklepáním paličkou na tělo nebo čepel. Čepel je vyrobena z kvalitní japonské laminované dvouvrstvé oceli. Západní truhláři považují japonské hoblíky za "obrácené", protože se za ně spíše tahá, než tlačí. Zkušení uživatelé říkají, že touto technikou dosahují mnohem lepší kontroly nad hoblíkem, ale chce to trochu cviku, aby si uživatel na tuto techniku zvykl.

made_in_japan_cz_vyrobeno_v_japonsku_regals_cz_www.regals.cz_420x140px

Vlastnosti hoblíku YOITARIKI

✅ Pro základní opracování dřeva
✅ Nastavitelná velikost třísky
✅ S ostrou nastavitelnou čepelí
✅ Tělo z japonského bílého dubu Boshu
✅ Ostří z tvrdé uhlíkaté oceli
✅ Vyrobeno v Japonsku

Doplňkové parametry

Kategorie: Japonské hoblíky
Šířka čepele: 42 mm
Šířka: 50 mm
Délka: 150 mm
Hloubka: 20 mm
Hmotnost: 200 g
Materiál: Uhlíková ocel
Počet v balení: 1
Vyrobeno v: Japonsko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

yoitariki_logo_regals

YOITARIKI – výrobce tradičního japonského nářadí a nástrojů používané pro precizní řemeslnickou práci. Vyrábí tradiční i modernizované truhlářské nástroje. Sdružuje pod sebou mnoho menších řemeslníků od kovářů, brusičů až po výrobce dřevěných rukojetí na nástroje a dodává tak na trh japonské ruční nářadí vysoké kvality vyráběné tradičními postupy. Díky tomu se těmto malým výrobcům otevřel větší trh. Společnost YOITARIKI dodává japonská dláta, hoblíky, řezbářské nože, paličky a mnohé další ruční nářadí.